KLUB MIŁOŚNIKÓW AUSTRALII I OCEANII w Bydgoszczy  

Brisbane - Story Bridge

Drukuj
(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)
Story Bridge
Story Bridge

Story Bridge

Story Bridge jest największą stalową konstrukcją, zaprojektowaną i wyprodukowaną przez Australijczyków w Australii. Otwarty do użytku 7 lipca 1940 roku po 5 latach budowy, był jednym z 3 najważniejszych projektów władz stanowych Queensland, mających na celu stworzenie dodatkowych miejsc pracy, bo rok 40-ty to krajowy kryzys.

Story Bridge kosztował £1,492,000, a w siedem lat później został sprzedany władzom miasta za tylko £750,000. Czterech robotników straciło życie podczas budowy. Długość mostu to 1,072 metry a jego szerokość 24 metry. Podstawa mostu w ziemi wynosi 74 metry, porównywalna do 22 piętrowego budynku.

Story Bridge

Story Bridge Climb

Decyzja o otwarciu mostu na wspinaczki była długo oczekiwana przez wszystkich. Po moście tym zawsze chodziła ekipa konserwująca, która oprócz prac naprawczych odmalowuje most co 7 lat. Konstrukcja ułatwiająca wspinaczkę nie zmieniła dotychczasowego wyglądu mostu, a uczyniła go bezpieczniejszym dla turystów i stworzyła dodatkowe punkty widokowe.

Wspinaczka na most jest ciekawym doświadczeniem i nowym sposobem na zobaczenie panoramy miasta. Jest to trzecia tego rodzaju atrakcja turystyczna na świecie. W czasie 2 i pół godzinnego spaceru, przewodnik opowiada ciekawe historie o moście i fakty z życia Brisbane. Każdorazowo podkreślane jest też bezpieczeństwo. Całość spaceru nadzorują specjaliści, którzy pozostają w stałym kontakcie radiowym. Każda wspinaczka rozpoczyna się 15 minut wcześniej od krótkiego instruktażu na temat bezpieczeństwa. Każdy turysta też dodatkowo przechodzi test na poziom alkoholu we krwi. Dopuszczalny limit to 0.05%.

Wspinaczki na most odbywają się tylko przy dobrych warunkach pogodowych, co w Brisbane jest pewnikiem. Każda grupa ma dodatkowo możliwość zaopatrzenia w kurtki wiatrochronne, okulary przeciwsłoneczne, czapki itp.

Nie czekaj więc, jeśli planujesz wakacje w Brisbane, to na pewno wspinaczka na most jest jedną z wielu rzeczy, którą musisz przeżyć. Strona na której możesz przeczytać więcej i zarezerwować miejsce znajduje się tutaj.

Przedruk: australiana.pl