KLUB MIŁOŚNIKÓW AUSTRALII I OCEANII w Bydgoszczy  

Brisbane - China Town

Drukuj
(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)
China Town
China Town

Wejście do China Town

Chińskie miasteczko w Brisbane znajduje się w dzielnicy Fortitude Valley, oddalonej od ścisłego centrum miasta tylko koło 1 kilometra. Dwa lwy stojące u wejścia reprezentują przyjaźń i szacunek pomiędzy dwoma krajami: Australią i Chinami oraz mają chronić przed złymi mocami. Każdy z tych lwów waży 320kg. Lwy są darem Republiki Chin.

Samo China Town zostało otwarte 29 Stycznia 1987, a swoje zaistnienie zawdzięcza dwóm mężczyznom: Eddie Liu oraz byłemu premierowi QLD Wayne Cross

China Town

Pagoda

Miejsce to nie zawsze wyglądało tak doskonale. Dzisiejszy wygląd tego miejsca zaprojektowała grupa 6 architektów z Guang Zhou w Chinach. Sporo więc zmian przyniósł remont w 1996 roku. Od tego momentu możemy tam zobaczyć chińskie oczko wodne symbolizujące szczęście, oraz okazałe kolorowe pagody, na których możemy oglądać występy artystyczne.

China Town

Drugie wejście

W dzisiejszym China Town życie tętni od rana do nocy. W ciągu dnia możemy zapomnieć się w jednym z kilkudziesięciu sklepików z chińską żywnością lub odzieżą, a wieczorami zachęcają Nas swoim wykwintnym menu narodowe restauracje.

W Brisbane, chińska ludność to około 4.2% mieszkańców. Co roku przez 4 dni początku lutego miasto świętuje początek roku w chińskiej kulturze. Warto wtedy wybrać się do China Town na pokaz tańca lwów, bądź po prostu zapoznać się ze straganami sprzedającymi różne świecidełka.

Przedruk: australiana.pl