KLUB MIŁOŚNIKÓW AUSTRALII I OCEANII w Bydgoszczy  

Brisbane - Roma Street Parkland

Drukuj
(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)
Roma Street Parkland
Roma Street Parkland

Roma Street Parkland jest największym tropikalnym ogrodem w centrum miasta. Położony zaraz przy jednej z głównych stacji metra w Brisbane, zajmuje aż 16 hektarów ziemi, obejmujących jednohektarowe jezioro, wodospady, plac zabaw, kilka ogrodów, ścieżki spacerowe i kładki.

Roma Street Parkland

Stworzenie i organizacja tego parku to chluba władz stanowych Queensland i Departamentu Robót Publicznych. Podczas budowy w 2001 roku, w park włożono 435 tysięcy godzin pracy i aż 72 miliony dolarów australijskich. Konstrukcja parku zajęła 12 miesięcy i 450 etatów. Ponad 100 tysięcy krzewów, 1200 dojrzałych drzew, 1800 unikatowych gatunków roślin oraz 350 palm posadzono na terenie należącym ówcześnie do stacji kolejowej, tworząc w ten sposób to niebywałe zjawisko.

Roma Street Parkland

Ogród jest integralną częścią projektu władz, którego zadaniem jest zapewnienie jak największej ilości zielonych obszarów w centrum miasta i jego obrzeżach. To miejsce, gdzie można się zrelaksować uciekając od stresów dnia codziennego. Tutaj możesz zorganizować barbecue, urodziny dla dziecka, ślub wśród otaczających wodospadów, lub miło spędzić weekendowe południe z rodziną podczas przejażdżki kolejką parkową. Park oferuje oprócz stałej wystawy dzieł artystów, bezpłatne oprowadzanie z przewodnikiem, a swoje bramy utrzymuje otwarte 24 godziny na dobę.

Przedruk: australiana.pl