KLUB MIŁOŚNIKÓW AUSTRALII I OCEANII w Bydgoszczy  

Miłość emigrantki czyli prawo bumeranga - Robert Larken

(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)

Miłość emigrantki czyli prawo bumeranga - Robert Larken Tytuł:
Autor:
Wydawca:
Miejsce wydania:
Rok wydania:
Liczba stron:
Oprawa:
Wymiary:
ISBN:
Miłość emigrantki czyli prawo bumeranga
Robert Larken
Oficyna Wydawnicza Kucharski
Toruń
2006
161
miękka
145x210 mm
83-89376-33-4

Opis książki

Robert Larken to pseudonim literacki pisarza, który zadebiutował książką Podróż do miłości (Kraków 2003). Kolejna książka Tropikalna zdrada (2004) stanowi kontunuacje sensacyjnych przygód Australijczyka polskiego pochodzenia, rozgrywających się w dzikiej scenerii australijskiej.

W książce Miłość emigrantki Robert Larken "użycza" swego kochającego przygody i romanse bohatera do zaprezentowania poetki i pisarki Liliany Rydzyńskiej, z którą autor zaprzyjaźnił się w jej ostatnich miesiącach życia zakończonego tragicznie w styczniu 2005 roku.

Autor jest doktorem nauk (1977), absolwentem Wydziału prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego (1973), z którą to uczelnia był zawodowo związany 17 lat jako nauczyciel akademicki w Katedrze Kryminalistyki Instytutu Prawa Karnego. W roku 1991 wyjechał na stałe do Australii. W Melbourne, gdzie zamieszkuje, pracował na Wydziale Turystyki RMIT University. W 2000 roku na tym najstarszym w Melbourne Uniwersytecie otrzymał tytuł Master of Arts.

Liliana Rydzyńska (1938-2005), wyjechała z Polski w 1964 roku. Po kilku latach spędzonych w Paryżu przybyła w 1969 roku do Australii  W Polsce studiowała polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim, w Sydney ukończyła University of Sydney (BA). Przez ostatnie lata życia mieszkała i tworzyła w Melbourne. Jest autorką tomików poezji Castle, Celebration, Earthquake, Ścinanie róż, Odpycham kosmos, zbiór opowiadań Pozwólcie owocom dojrzewać, powieści Stracone światy... Odzyskane światy (2 tomy) i książki Mój Henry.

Żródło: oficynamjk.com.pl